Dragon Ball Z: Kakarot - informacje i wymagania

bartekZ

Dragon Ball Z: Kakarot to gra, która z pewnością będzie gratką dla fanów niezwykle popularnej serii filmów animowanych. Za tytułem przemawia także fakt, że wszystko dość wiernie oddaje wydarzenia znane z kultowej już sagi. W Dragon Ball Z: Kakarot wcielimy się w rolę Goku, a wszystko odbywa się na zasadach typowych dla RPG. Warto dodać, że za stworzenie tego konkretnego tytułu, odpowiedzialni są twórcy Naruto: Ultimate Ninja Storm. Gracze muszą nastawić się na interesujące i nierzadko zaskakujące przygody, a także walkę z rozmaitymi wrogami. W dalszej części artykułu powiemy także kilka słów o wymaganiach sprzętowych, jakie należy spełnić, aby w pełni cieszyć się z uroków Dragon Balla.

Dragon Ball Z: Kakarot - gratka dla fanów serii telewizyjnej?

Gry, które powstają na podstawie seriali czy filmów, zawsze oceniane są dość surowo. Wszystko przez to, że niegdyś poprzeczka w tego typu produkcjach, nie została postawiona zbyt wysoko. Z jednej strony sprawia to, że nietrudno ją przeskoczyć, natomiast fakty są takie, że ewentualnych nabywców trudno zachęcić do kupna takowego produktu. Czy tyczy się to jednak tak kultowego tytułu, jak Dragon Ball Z?

Dragn Ball Z: Kakarot to nic innego jak wciągająca gra RPG, w której wcielamy się w rolę dobrze znanego bohatera - Sona Goku. Jak zapewnia producent, gracze w omawianym Dragon Ballu mają do dyspozycji ogromny świat, gdzie czeka na nich pełno misji, przygód, oraz spektakularnych walk. W nich przyjdzie się natomiast mierzyć rzecz jasna z postaciami, które fani serii doskonale znają z ekranów telewizorów.

W grze, oprócz wątku głównego, czeka na nas także sporo misji pobocznych. Wraz z postępem, kontrolowana przez nas postać będzie się rozwijać, nabywać nowych umiejętności oraz uczyć się nowych technik walki. Wszystko po to, aby sprostać każdemu wyzwaniu - a niektóre z nich będą wymagać nie lada cierpliwości i umiejętności.

Co wyróżnia najnowszą część gry o tematyce Dragon Ball Z?

Choć w przeszłości Dragon Ball zdołał zagościć na komputerach i konsolach, tym razem miał nastąpić pewien przełom. O co konkretnie chodzi? Przede wszystkim o rozbudowany świat, jaki otrzymujemy od twórców. Poza tym teraz bardziej skupiono się na fabule. Ta natomiast dostarcza - jak zapewniają twórcy - niezapomnianych wrażeń.

W grze naszym zadaniem, poza walką z wrogami, będzie eksplorowanie dość pokaźnego otoczenia. Wszystko mają uprzyjemniać interesujący elementy kolekcjonerskie, które mają być ukłonem w kierunku największych fanów serii. Poza główną tematyką i scenariuszem, pojawiają się też misje poboczne. Tutaj ukryte są easter eggi, które wyłapią nieliczni. Przyjemną odskoczą od walk i podróżowania, jest także możliwość wykonywania innych czynności - mowa tutaj o polowaniu, zdobywaniu jedzenia, czy nawet samym gotowaniu. Atrakcją ma być też możliwość prowadzenia pojazdu.

PlayStation na swojej oficjalnej stronie pisze:

Ty wcielasz się w tę legendę i spędzasz czas na rozwoju jej umiejętności i podwyższaniu poziomu mocy. W międzyczasie pokonasz gigantycznych wrogów, takich jak Majin Buu, Kid Buu, Frieza, Cell i inni, podczas dramatycznych, fabularnych starć, zaadaptowanych z mangi.

Dragon Ball Z: Kakarot - wymagania sprzętowe

  • Dragon Ball Z: Kakarot – potencjalne minimalne wymagania sprzętowe.
  • Procesor. Intel Core i5-3470 3.2 GHz/ AMD FX-4350 4.2 GHz.
  • Pamięć RAM. 4-8 GB.
  • Karta graficzna. GeForce GTX 650 Ti/Radeon HD 6870.
  • System operacyjny. Microsoft Windows 7/8/10 64-bit.

 

Aktualności

Zobacz wszystkie