Różne wentylatory w PS5? Niektóre konsole głośniejsze od innych!

bartekZ

Różne wentylatory w PS5? Jak się okazuje, niektóre konsole najnowszej generacji od Play Station są głośniejsze, niż inne egzemplarze tego samego modelu! Czym to jest spowodowane? Czy przed zakupem jest możliwość wybrania sprzętu, który pracuje ciszej? Gracze nie są zbyt zadowoleni!

Różne wentylatory w PS5? Niektóre konsole pracują głośniej, niż inne z tego samego modelu!

Nie milkną echa dotyczące konsol najnowszych generacji! Tym razem głośno jest o produkcie sygnowanym znakiem Sony. Jak się okazuje, niektóre Play Station 5 pracują nieco głośniej od sióstr z tego samego modelu! Czym jest to spowodowane?

Powodem takiego, a nie innego zjawiska, mają być montowane w konsolach wentylatory. Okazuje się bowiem, że do urządzenia wkłada się jeden z dwóch innych rodzajów wentylatorów. Idąc tym tokiem myślenia, jeden pracuje ciszej, natomiast drugi głośniej. I choć różnica nie jest znacząca - według osób, które pochyliły się nad danym problemem - da się to usłyszeć "gołym uchem".

Jak sprawdzić, czy PS5 ma głośniejszy wiatrak?

O wszystkim pojawiły się informacje na łamach portalu eurogamer.pl. Jak można tam przeczytać - na trop całej sprawy wpadli dziennikarze francuskiego serwisu Les Numériques. To oni zauważyli, że niektóre testowane konsole PS5 różnią się od siebie głośnością pracy.

Wtedy też postanowiono rozkręcić konsole i porównać ich zawartość. Natychmiast wyszło na jaw, że umieszczone są w nich różne wiatraki. Jeden z nich, cichszy, generuje hałas na poziomie 39 dB, natomiast głośniejszy - 43 dB.

Co ciekawe, wspomniana redakcja rozmontowała aż 5 konsol - dwie zawierały cichszy wiatrak, natomiast trzy głośniejszy. Czy jednak przed zakupem można sprawdzić, która posiada cichy wiatrak? Niestety, aby się o tym przekonać, należy rozkręcić konsolę. A to przed zakupem nie jest możliwe.

 

Aktualności

Zobacz wszystkie