Nowy rekord prędkości Internetu ustanowiony w Japonii! Uzyskane liczby robią duże wrażenie

adrianG

Nowy rekord prędkości Internetu ustanowiony w Japonii! Uzyskana prędkość robi ogromne wrażenie. Japończykom udało się pobić ustanowiony w 2020 roku rekord 178 Tb/s i tym razem uzyskali 319 Tb/s. Z taką prędkością przesyłanie jakichkolwiek plików nie będzie stanowić żadnego problemu.

Nowy rekord prędkości Internetu ustanowiony w Japonii! Przyszłość Internetu zapowiada się ciekawie

Chyba zdecydowana większość internautów zgodzi się ze stwierdzeniem, że im prędkość Internetu jest wyższa tym lepiej. W obecnych czasach wiele osób ma dostęp do Internetu, a jedynym ograniczeniem może być jego prędkość. Przez lata prędkość Internetu zauważalnie się zwiększała, ale również można zaobserwować wzrost rozmiaru przesyłanych plików.

Dobrym przykładem są gry, które teraz zajmują znacznie więcej miejsca na dysku niż przed laty. Aktualizacje do gier są również obszerne, więc chcąc szybko je pobrać potrzeba naprawdę szybkiego Internetu.

Japoński Narodowy Instytut Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych pochwalił się ustanowionym niedawno nowym rekordem prędkości Internetu, który wyniósł 319 Tb/s. Jest to niesamowita prędkość i jedyne ograniczenie jakie może wystąpić podczas pobierania to prędkość jaką oferuje dysk. Przy prędkości 319 Tb/s i z dyskiem obsługującym szybki transfer danych można by było pobierać nawet największe rozmiarowo gry w mniej niż sekundę.

W ubiegłym roku rekord prędkości Internetu wynosił 178 Tb/s, więc nowy wynik jest prawie dwukrotnie większy.

Aktualności

Zobacz wszystkie