Nici ze współpracy. Nie będzie DualSense z motywem McDonald's

bartekZ

Nici ze współpracy! Nie będzie kontrolera DualSense z motywem McDonald's, który w ostatnim czasie zrobił wokół siebie ogromny szum. Co jednak warte podkreślenia, urządzenie nie spotkało się z pozytywnym odbiorem. Dostrzegli to chyba także ludzie z Sony, gdyż ostatecznie nie ujrzy on światła dziennego. W sprawie pojawiły się jednak nowe, interesujące fakty. Dlaczego Japończycy zablokowali możliwość wyprodukowania limitowanej serii wątpliwej urody padów DualSense?

Nici ze współpracy. Nie będzie DualSense z motywem McDonald's!

DualSense z motywem McDonald's miał szansę na stanie się jednym z najbrzydszych kontrolerów w historii. Ostatecznie jednak nie ujrzy on światła dziennego. Dlaczego? Zacznijmy od początku. Wszystko tyczyło się obchodów 50. urodzin australijskiego "Maka". Z tej też okazji McDonald's zaprojektował jedyne w swoim rodzaju kontrolery do PS5, które miały ukazał się w nakładzie 50 sztuk. To sprawiało, że stałyby się one naprawdę rzadkimi i być może pożądanymi okazami. Do tego jednak nie dojdzie. A to dlatego, że Sony zablokowało możliwość wydania takiego typu urządzenia.

Kontrolery miały być nagrodami w konkursach, ale wiele wskazuje na to, że McDonald's zaprojektował je bez wcześniejszych ustaleń Sony. W rezultacie Japończycy zablokowali możliwość wydania budzącego mieszane uczucia pada. Portal PPE.pl cytuje oficjalne stanowisko organizatorów konkursów, które mówi:

"Sony PlayStation nie wyraziło zgody na użycie swojego kontrolera w materiałach promocyjnych związanych z proponowanym wydarzeniem Tydzień Streamów i przepraszamy za wszelkie niedogodności z tym związane. Tydzień Streamów w McDonald's został przełożony, a kontrolery Sony PlayStation nie będą brane pod uwagę przy rozdawaniu nagród."

Aktualności

Zobacz wszystkie