Biomutant - czy gra w końcu ujrzy światło dzienne?

bartekZ

Biomutant to gra, za której tworzenie zabrało się studio Experiment 101. Jednocześnie będzie to pierwszy projekt Szwedów, którzy niegdyś byli częścią zespołu Avalanche Studios. Biomutant ma być połączeniem otwartego świata, RPG i interesującej akcji. Czy jednak produkcja w końcu ujrzy światło dzienne? W ostatnim czasie trudno znaleźć jakiekolwiek świeże informacje na jej temat, a warto pamiętać, że pierwsze wzmianki o pracach nad grą, pojawiły się już w 2017 roku. Na ten moment wiadomo jedynie tyle, że premiera być może odbędzie się do końca 2020.

Biomutant - czy gra w końcu ujrzy światło dzienne?

Jeśli chodzi o grę Biomutant, wszyscy wyczekujący tegoż tytułu mogą czuć już swego rodzaju zniecierpliwienie oraz niepewność. A to dlatego, że mimo, iż pierwsze wzmianki o produkcji pochodzą już z 2017 roku - po upływie niemal trzech lat nadal nie wiadomo co dalej. Sugeruje się jednak, że jeszcze przed upływem 2020, gra w końcu zadebiutuje.

Docelowo Biomutant pojawi się zarówno na konsole, jak i na komputery osobiste. Polskim wydawcą gry będzie Koch Media Poland.

Gracze mogą nabyć 3 edycje Biomutanta

Biomutant w sprzedaży dostępny będzie w trzech edycjach: standardowej, kolekcjonerskiej i ostatniej, najbardziej wypasionej - atomowej. Kolekcjonerska ma kosztować około 500 złotych i zawierać w sobie figurkę, plakat oraz płytę ze ścieżką dźwiękową z gry.

Edycja atomowa ma robić największe wrażenie - choć na ten moment, takie robi przede wszystkim jej cena. Portal eurogamer.pl sugeruje, że największy pakiet ma kosztować nawet 1500 złotych. W jego skład ma wchodzić sporej wielkości diorama, podobnie jak w przypadku wersji kolekcjonerskiej plakat i ścieżka dźwiękowa, ale poza tym też: t-shirt, steelbook, oraz podkładka pod mysz. Wszystko zostanie zapakowane w pudełko klasy premium - cokolwiek to znaczy.

Na czym tak właściwie polega Biomutant?

O grze Biomutant wiemy już niemal wszystko poza najważniejszym - na czym ona tak właściwie polega? Spieszymy z odpowiedzią! Cała akcja toczy się na planecie dotkniętej katastrofą ekologiczną. Za wszystko odpowiedzialny miał być wyciek toksycznego oleju z wnętrza ziemi. Próżno jednak mówić o krajobrazie jak z horroru - wręcz przeciwnie, bo jest kolorowo i względnie ładnie.

Punktem centralnym gry jest pewne drzewo, które utrzymuje całą planetę przy życiu. Ono także jest jednak narażone na działanie trujących substancji, które powoli się do niego dobierają. Bohater, w którego się wcielamy, musi uratować drzewo, a co za tym idzie - cały świat. I to jest właśnie główny wątek Biomutanta.

Twórcy zapewniają, że fabuła jest znacznie rozbudowana, a przebieg gry będzie zależał od naszych wyborów. Warto też powiedzieć kilka słów o głównym bohaterze. Ten będzie czymś na wzór kota, a na swojej drodze będzie spotykać inne dziwaczne stworzenia i zwierzęta. Należy także dodać, że na samym początku gry będziemy mogli w kilku rozbudowanych opcjach ustalić, jak ostatecznie ma wyglądać sterowana przez nas postać.

Podczas rozrywki nie zabraknie wielu bitew, walk wręcz i z dystansu, a także broni, które tworzyć będziemy ze znalezionych przedmiotów i części. Studio, które przygotowuje grę zapewnia, że gracz dostanie w niej dużo wolnego pola manewru. Pozostaje mieć jednak nadzieję, że pozycja w końcu ujrzy światło dzienne.

Biomutant - wymagania sprzętowe

Wymagania gry Biomutant (PC):

  • System operacyjny: Windows 7 (64 bity);
  • Procesor: 2.6 GHz Intel® Core™ i5-750 lub 3.2 GHz AMD Phenom™ II X4 955;
  • Pamięć: 4 GB RAM;
  • Karta graficzna: 2 GB Direct3D 11 (GeForce GTX 780 lub Radeon R9 280);
  • DirectX: Wersja 11;
  • Miejsce na dysku: 10 GB dostępnej przestrzeni.

Aktualności

Zobacz wszystkie